Sandplay terapia

Výhody terapie

Sandlay terapie je terapeutická metóda, ktorá využíva znalosti terapie hrou a humanistický, na klienta orientovaný prístup. V tomto prípade by sme mohli hovoriť o tzv. terapii hrou s figúrkami v pieskovisku. Táto metóda pomáha objaviť a pomenovať vnútorné konflikty a nájsť nové životné motívy a vnútorné zdroje energie.

Sandplay vytvára bezpečný priestor pre nastolenie pozitívnej životnej zmeny – TU a TERAZ. Pomáha vyrovnať sa s traumatickými zážitkami a negatívnymi emóciami.  

Postupy terapie

Pri akých ťažkostiach Sandplay terapia pomáha? 

  • Neurózy, školské neurózy
  • Úzkosti, strachy
  • Vhodné aj u malých detí, ktoré nevedia slovami vyjadriť, čo prežívajú (napr. ak má rodič podozrenie, že sa vo vnútornom živote jeho dieťaťa niečo deje, a nevie určiť čo)
  • Vzťahové ťažkosti (v rodine, v triede, v kolektíve rovesníkov, rozvod rodičov, smrť blízkej osoby …)
  • Týranie, šikanovanie …

Dieťa sa hrá s pieskoviskom a má k dispozícii rôzne hračky, postavičky, zvieratá a drobné predmety špeciálne vybrané, s pomocou ktorých stavia scény, situácie. Sypký piesok navyše je pre dieťa príjemným materiálom, ktorý môže presýpať, premiestňovať, kopiť a má takto pre dieťa aj relaxačné účinky Dieťa sa pri hre uvoľní a ľahšie tak napríklad nadviaže s terapeutom kontakt, ľahšie hovorí o svojich strachoch, ťažkých životných situáciách (napr.o rozvode rodičov, o smrti blízkej osoby), často prejaví smútok, sklamanie, hnev, bolesť, vedie nás svojim vnútorným svetom a niekedy aj samo pomenováva, čo potrebuje, čo by mu pomohlo…

Objednajte vaše dieťa na vyšetrenie

V prípade záujmu o vyšetrenie alebo konzultáciu prosím vyplňte online formulár.